O autorze
Artur Dębski - Przedsiębiorca i aktywny działacz samorządowo – społeczny, pomysłodawca referendum warszawskiego. Emocjonalnie związany ze Stolicą i powiatami okołowarszawskimi widzący w nich część Metropolii Warszawskiej. Współzałożyciel Ruchu Palikota. Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, członek Komisji do Spraw Służb Specjalnych aktywnie działający na rzecz bezpieczeństwa narodowego. Nie spocznie zanim Antoni Macierewicz nie poniesie zasłużonej odpowiedzialności za dotychczasową działalność.

11 dni

Od przyjazdu do Londynu minęło 11 dni. Dzisiaj w zasadzie zakończyłem sprawy związane z formalnościami koniecznymi do podjęcia legalnej pracy w UK.

Facet w Jobcenter był sprawny i po 15 minutach wypełniania dokumentów powiedział, że kartę z numerem ubezpieczenia prześlą na podany przeze mnie angielski adres. Reasumując mam ubezpieczenie, konto w banku, umowę o pracę i na nowe angielskie konto dostałem przelew na kwotę 284,95 funtów.

Muszę powiedzieć, że jestem z tego dość dumny. W kraju zawsze pracowałem na własny rachunek i pierwsza praca u kogoś to duże doświadczenie.

Może jeszcze gdzieś na 1-2 dni się zahaczę ale już bez specjalnego ciśnienia. Wiem, że ten przyjazd przez wielu innych posłów był komentowany bardzo negatywnie więc jeżeli uważają, że to strata czasu, populizm albo performens to zapraszam. Następnym razem bardzo chętnie przyjadę w większej grupie. Zobaczymy jak komu pójdzie. Może jednak zamiast komentarzy zrobimy wspólnie coś pożytecznego.

Może zaczniemy rozmawiać o tym co zrobić aby osoby myślące o wyjeździe z kraju dzięki naszej pracy w sejmie mogły przestać myśleć o emigracji zarobkowej. Jak wielu jeszcze naszych musi wyjechać za chlebem aby przyszło opamiętanie. Wszystko jest ważne. Bardzo ważna jest sprawa ukraińska i postawa Rosji w tej kwestii. To jest oczywiście ważne ale ile w tej sprawie od nas zależy ? Bardzo niewiele. Nie jesteśmy mocarstwem militarnym a co gorsza gospodarczym, żeby nasz głos o czymkolwiek decydował. Nie warto zbyt wiele czasu poświęcać na omawiane takich spraw na które nie mamy wpływu. Wpływ mamy na to aby Polska w końcu po 25 latach weszła na drogę budowania dobrobytu wszystkich obywateli. Zajmijmy się tym aby jak najszybciej statystyczny Polak czy też Polka zarabiała tyle co Londynie , Berlinie , Dublinie czy innej stolicy kraju UE.


Tutaj nikt nie myśli o rzeczach na które nie ma wpływu. Każdy dzień przynosi nowe obserwacje i poprzez rozmowy z ludźmi wyciągam nowe wnioski. Czy myślicie, że tak wiele osób wyjeżdżałoby z kraju gdyby mieli porządną ofertę pracy? Jest pewna grupa ciekawych swiata ale na pewno jest to mniejszość. Większość wyjeżdża za chlebem i to jest bezdyskusyjne.

Ps.
Gdy nawołuję do zmian to niektórzy mówią, że jest znacznie lepiej niż było. To się pytam : komu lepiej? PKB? Średnia krajowa? Ważna jest najniższa krajowa oraz poziom faktycznego bezrobocia.

Jeżeli tego nie zrozumiemy wszyscy to w niedługiej przyszłości coraz bardziej będzie pustoszeć nasz kraj. Państwo to ludzie a nie obszar w granicach. Jak ostatnio w Europie widać granice się często zmieniają a narody pozostają narodami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...