O autorze
Artur Dębski - Przedsiębiorca i aktywny działacz samorządowo – społeczny, pomysłodawca referendum warszawskiego. Emocjonalnie związany ze Stolicą i powiatami okołowarszawskimi widzący w nich część Metropolii Warszawskiej. Współzałożyciel Ruchu Palikota. Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, członek Komisji do Spraw Służb Specjalnych aktywnie działający na rzecz bezpieczeństwa narodowego. Nie spocznie zanim Antoni Macierewicz nie poniesie zasłużonej odpowiedzialności za dotychczasową działalność.

Pierwszy krok

W dniu dzisiejszym zaproponowaliśmy wszystkim klubom w sejmie powołanie zespołu ds emigracji, Polaków za granicą, zmian w prawie takich aby uniknąć emigracji zarobkowej. Celowo nie założyliśmy zespołu sami. Chcemy aby regulamin, zakres prac oraz skład zespołu były uzgodnione wcześniej. Ta sprawa nie może nas w żaden sposób podzielić. To nie aborcja, in vitro, lekcje religii w szkołach, związki partnerskie czy kanonizacja. Polska się wyludnia. Ten proces może zatrzymać tylko polski rząd przy dużym wsparciu całego parlamentu.

Ważne jest rownież zaproszenie do współpracy osób które odnoszą sukcesy po za granicami kraju. Tacy ludzi są skarbnicą wiedzy i jestem pewien, że wielu z nich chętnie podzieli się swoim doświadczeniem.

Próbujemy. Nie zawłaszczamy. Prosimy. Nie kalkulujemy. Po prostu zróbmy pierwszy krok.
Jakiś okres próbny, test, jedna, dwie czy trzy propozycje zmian. Zobaczymy co będzie.

Ps .
W załączniku skany pism do PO, PiS, SLD, PSL oraz SP.
Do wszystkich identyczne jeżeli chodzi o treść - adresowane na ręce szefa danego klubu. Pozwoliłem po ustaleniach z prezydium klubu TR podpisać własnym nazwiskiem. Jestem zawsze pod ręką i każdy może mnie spotkać w sejmie. Poinformuję państwa o reakcji wszystkich kolegów czy koleżanek z innych partii.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...